5 способів подолати мовний бар’єр.

Чи потрапляли ви в такі ситуації, коли до вас на вулиці підходить іноземець і щось питає на англійській мові? Я думаю, що так. І якою була ваша реакція на це запитання? Можливо, ви зі спокійним виразом  обличчя  відповідали на запитання і йшли собі далі. Або вам хотілося зникнути у той самий момент і більше ніколи не зустрічатися з іноземцями. І здавалося б все гаразд: на курсах англійської ви вільно відповідаєте на питання викладача і спілкуєтеся зі своїми одногрупниками англійською. Ви маєте чималий словниковий запас.  Але коли потрібно просто заговорити, слова вилітають з голови, а спроби згадати  щось – закінчуються нічим. Якщо ви належите до другого типу людей, тоді вам сюди, адже мова піде про мовний бар’єр.

Мовний бар’єр  – це  вираз, що означає наявність труднощів у спілкуванні людей, які належать до різних мовленнєвих груп. Також часто мовний бар’єр називається “синдромом собаки” (коли все зрозуміло, але сказати щось неможливо). Це явище вперше охарактеризували викладачі іноземних мов, побачивши, що у їхніх учнів виникають проблеми зі спілкуванням іншою мовою.

Звідки береться ця перешкода, спробуємо розібратися разом. Однією з причин виникнення мовного бар’єру є невпевненість у своїх знаннях.  Людина боїться осудження  з боку співрозмовника за свої граматичні помилки або величину словникового запасу. Тому вважає, що краще  просто нічого не говорити, аніж осоромитися на весь світ)

Інша причина може критися в нашому дитинстві. Коли ми вперше починали вивчати мову, але вчитель  був не дуже «добрим».  Мав свої власні «методи» навчання дітей, які для вас не підходили.

Існує ще одна причина, яка заважає нам розмовляти іноземною мовою вільно – це психологічний фактор. Він  залежить від  характеру людини. Якщо людина сама по собі сором’язлива і їй не вистачає впевненості у житті, то ці якості не допоможуть їй і під час вивчення  англійської мови.

Тож, що робити з цим бар’єром? Як з ним боротися?

Ми підготували для вас ТОП 5 способів подалання мовного бар’єру!

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Не бійтесь робити помилки. Страх помилок не повинен вас обмежувати. В спілкуванні вони можуть бути допущені. Їх кількість буде зменшуватись по мірі накопичення знань. Пам’ятайте, що помилки це показник вашого зросту.
  •  Говоріть з собою. Щоб почати говорити з іноземцями, спробуйте для початку поговорити з собою. Сідайте перед дзеркалом, задайте собі запитання, відповідайте на них. Таким чином ви зрозумієте, що спілкування це не так і страшно.
  • Ставте перед собою реальні цілі. Розмовна практика повинна   завжди бути  присутньою у вашму житті.  Для початку спілкуйтесь простими висловами. Не потрібно ускладнювати діалог використанням рідкісних слів.
  • Не бійтесь перепитувати. Люди, які з вами спілкються, іноземці без проблем повторять сказене.  У них є свої особливості вимови.  Це нормально, якщо ви чогось не зрозуміли з першого разу.
  • Дивіться серіали,фільми та інший контент на англійській мові. Старайтесь вникнути в суть кожної сказаної фрази. Повторюйте нові фрази та слова для себе. А ще краще, включайте діалоги і повторюйте за своїми улюбленими акторами.

 

Позбавитись від мовного бар’єру можна дуже швидко. Головне пам’ятайте, що ви можете все. Посміхніться і вчіть англійську з задоволенням!!!