Статті

Christmas Tongue Twisters Challenge

Скоромовки — це один з кращих способів практикувати англійську вимову. Традиційно ними користуються актори, ведучі новин, політики. Адже скоромовки тренують чітку й правильну мову, розігрівають як і ротові м’язи, так і голосові зв’язки. Багато з них не мають жодного сенсу, у деяких навіть неповні речення. Проте вони наповнені англійськими звуками, з якими інколи буває важко впоратися. Адже ваші рот, язик та м’язи звикли використовувати певні позиції, які не притаманні іншим мовам.

Перше, що слід знати, це те, що повторення є ключовим моментом. Не можна очікувати, що скоромовка покращить ваші навички володіння англійською, якщо ви прочитаєте її тільки один раз. Пам’ятайте, що після довгого та багаторазового повторення одних і тих же слів скоромовки мовленнєвий апарат стає настільки вправним, що привчається виконувати ту ж роботу в дуже швидкому темпі.
Також важливо зосередитися на артикуляції. Багато хто вважає, що скоромовка — це гра на швидкість. Проте якщо ви хочете вивчити англійські звуки, вам слід сконцентруватися на артикуляції, звертати особливу увагу на те, як рухається ваш рот і вимовляти кожен звук окремо і повільно.
Правила, які допоможуть вивчити скоромовки: спочатку потрібно промовити скоромовку повільно та чітко, практично по складах. Спробуйте промовити її беззвучно. Проговоріть текст пошепки. Не тихо, а саме пошепки. Скажіть скоромовку ще раз, але вже використовуючи різні інтонації: від засудження до співчуття, від усмішки до роздратування. Тепер потрібно вимовити скоромовку якнайшвидше.

Порада: промовляйте кожну скоромовку спочатку беззвучно, але артикулюючи, потім переходьте на шепіт і лише потім — вголос, спочатку в повільному темпі, а далі — у швидкому, пам’ятаючи про чіткість вимови скоромовки.
Пропонуємо Вашій увазі декілька найпопулярніших скоромовок англійською мовою. А як швидко можете виговорити їх Ви?

Ten tiny tin trains toot ten times.


Seven Santas sang silly songs.


Santa’s seven sleighs slid side ways.


Tiny Tim trims tall trees with tinsel.


Santa’s sleigh slides on slick snow.


Bobby brings bright bells.


Silly smelly snowman slips and slides.


How many deer would a reindeer reign if a reindeer could reign deer?


Running reindeer romp ’round red wreaths.


Santa Clause’s cloak closes tightly.

Santa sang seven songs.


Kris Kringle climbs Christmas chimneys

Chilly chipper children cheerfully chant.


Rudolph runs rings ’round Rover.


Eleven elves licked eleven little licorice lollipops.


Santa’s sack sags slightly.


Santas Sleigh Glides In The Sky.


Santa stuffs Stephie’s striped stocking.


There’s chimney soot on Santa’s suit.


Comet cuddles cute Christmas kittens carefully.


Kris Kringle clapped crisply.


Santa’s Short Suit Shrunk.


Eight elves eagerly ate everything.


Crazy kids clamor candy canes and Christmas cookies.


Чим більш Ви тренуєтеся, промовляючи вголос скоромовки, тим більш Ваша мова стає гнучкою і неперевершеною. Вдосконалюймо англійську мову разом!
Made on
Tilda