Статті

Готуємося до новорічних свят!

          Зимові канікули – це час для сімейного відпочинку, подарунків і зустрічей із друзями. Давайте розглянемо ідеї одночасного поліпшення знань англійської мови та підготовки до зимових свят у сімейному колі.
На зимові канікули з великим нетерпінням чекають усі учні та студенти – це ж час див і магії. Усі готуються до свят у колі сім'ї, так чому б не використовувати цей час із користю для вивчення англійської?
          Незалежно від того, який рівень володіння мовою, ви можете вигадати різноманітні активності з використанням іноземної мови. Покращуйте англійську під час підготовки до Нового року та Різдва. Знайдіть традиційні та нестандартні варіанти, як прикрасити будинок і ялинку, запам'ятайте нові слова англійською, повторюйте їх разом під час декорування. Надалі зможете використовувати їх у повсякденних діалогах англійською:
 • decorations – прикраси
 • garland – гірлянда
 • snowflakes – сніжинка
 • angel – янгол 
 • Christmas bauble – ялинкова кулька
 • bell – дзвіночок, бубонець
 • coloured lights – ліхтарики
 • star – зірка
 • tinsel – блискітки, мішура
 • candle – свічка
 • crackers – хлопавки
 • candy canes – смугасті льодяники
 • Christmas wreath – різдвяний вінок
          Підготуйте тематичний костюм для домашньої вечірки і продумайте меню. На YouTube і в різних блогах можна знайти безліч рецептів і DIY-інструкцій англійською. Переглядаючи тематичні відео іноземною, ви зможете покращити англійську: поповнити словниковий запас і поліпшити сприйняття мови на слух.
          Проведіть «таємного Санту» (Secret Santa). Напишіть імена всіх членів сім'ї на папірцях, перемішайте і запропонуйте кожному витягнути ім'я того, кому він буде дарувати подарунок. Усе залишається в таємниці до святкового вечора! Напишіть вітальну листівку англійською.

Святкові листівки та подарунки

          Сподіваємось ви вже знаєте нескладні фрази для привітання з Новим роком та Різдвом. Створіть свою власну Різдвяну листівку (Christmas card) із привітаннями англійською, щоб порадувати друзів та родичів. Таким чином ви зможете додатково  закріпити правила граматики й орфографії, використовувати тематичну лексику
          Універсальні фрази для привітання: Happy New Year! (З Новим Роком!) та Merry Christmas! (Веселого Різдва!). Крім того, в Інтернеті можна знайти безліч прикладів нескладних віршів і привітань англійською, наприклад:
 • Happy holidays with love from our family! – Щасливих свят із любов'ю від всієї нашої родини!
 • Wishing you peace, love and hope in New Year! – Бажаю вам миру, любові та надії в новому році!
 • Wishing you warmth and good cheer! – Бажаю тепла та гарного настрою!
 • May your holiday be merry and bright! – Нехай ваше свято буде щасливим і яскравим!
 • Wishing you a wonderful Christmas (New Year) and happy holidays! – Бажаю чудового Різдва (Нового року) і щасливих свят! 

          Створення тематичних листівок і листів – одночасно творче дозвілля та практика англійської
Приготуйте подарунки (presents), загорніть їх у пакувальний папір (wrapping paper) і обв'яжіть красивою стрічкою (ribbon). Ще одна ідея – зробити саморобні подарунки (handmade gifts) для друзів і родичів.


Тематичні мультики, фільми та пісні

          Напередодні Нового року та Різдва перегляд тематичних мультиків і фільмів піднімає настрій і допомагає зануритися в затишну святкову атмосферу. Перегляд стрічок мовою оригіналу – прекрасний спосіб поповнити словниковий запас і поліпшити сприйняття іноземної на слух. Сьогодні в Інтернеті великий вибір мультиків англійською із будь-яким рівнем знання мови. Для найменшеньких підійдуть короткі відео з простою лексикою і повільним темпом оповідання, наприклад, серія мультиків про Свинку Пеппу: Peppa Pig: Santa’s Grotto, Peppa's First Christmas, Peppa Pig's Ride with Father Christmas та інші. Такі відео нескладно знайти на YouTube та інших онлайн-платформах. За необхідності увімкніть субтитри, допомагайте дитині з перекладом складних слів і фраз. Дорослі можуть переходити до повнометражних мультиків:
·       A Christmas Carol (2009);
·       Elliot the Littlest Reindeer (2018);
·       The Polar Express (2004);
·       Merry Madagascar (2009);
·       Arthur Christmas (2011);
·       Mickey`s Twice Upon a Christmas (2004);
·       Ice Age: A Mammoth Christmas (2011).
          Для спільного сімейного перегляду також підійдуть фільми зі святковою тематикою, наприклад, «Один вдома», «Чудо на 34 вулиці», серія фільмів про Гаррі Поттера.
Вчити англійську можна за допомогою простих пісеньок. Як правило, в них часто повторюються легкі слова, а проста весела мелодія покращує настрій – із часом вся сім'я буде знати текст напам'ять. Крім всім відомої Jingle Bells, в інтернеті можна знайти пісні англійською  з будь-яким рівнем:
·       Little Snowflake – дитяча пісенька про сніжинку;
·       We Wish You A Merry Christmas – привітання з Різдвом;
·       Santa Claus Is Coming To Town – всі в очікуванні Санти;
·       Rudolph The Red Nosed Reindeer – пісенька про оленя Рудольфа з упряжки Санти;
·       I’m a Little Snowman – проста пісня про сніговика;
·       Ten Little Elves – а ця про ельфів.

Зимові канікули та корисне дозвілля


          Щоб провести зимові канікули з користю для іноземної мови, необхідно організувати дозвілля так, щоб вивчення англійської було невимушеним і цікавим. Пропонуємо список справ, які одночасно допоможуть поліпшити знання мови та цікаво провести час.
1.    Подивіться разом фільми й мультики англійською. Беріть для перегляду стрічки з урахуванням рівня знання мови, віку та інтересів.

2.    Приготуйте традиційну святкову страву або напій, наприклад, імбирні пряники (gingerbread cookies), індичку (turkey), різдвяний кекс (Christmas cake), гарячий шоколад (hot chocolate).

3.    Пограйте в настільні ігри. Розважальні та навчальні ігри захоплюють як дітей, так і дорослих. Купіть англійську версію улюблених ігор вашої родини. Так ви зможете розвинути комунікативні навички, логіку та креативність.

4.    Сходіть разом на тематичну вечірку або майстер-клас. Як правило, напередодні зимових свят школи англійської влаштовують івенти, на яких можна поспілкуватися з носіями мови, дізнатися нову лексику з певної теми та весело провести час.

Обирайте найкомфортніший спосіб для себе та вивчайте мову із задоволенням!

Made on
Tilda