Статті

Говоримо про майбутнє англійською

Усім нам відомо, що майбутнє час в англійській мові — це граматична категорія, яка демонструє, що події тільки відбуватимуться (не до, не під час, а після розмови). В англійській мові існує чотири часу для вираження майбутнього, а також кілька конструкцій. Ось спробуємо розібратися, що ж вибрати для вираження майбутнього часу в англійській мові в тому чи іншому випадку.

Як утворюється майбутній час в англійській мові?

Погляньмо на таблицю часів англійської мови і за аналогією з уже згаданими часом справжніми і минулими визначимо, що Future Forms в англійській мові представлені в чотирьох аспектах: Future Simple (Майбутнє просте), Future Continuous (Майбутнє тривале), Future Perfect (Майбутнє досконале) і Future Perfect Continuous (Майбутнє досконале тривале). Останні два вживаються або дуже рідко, або взагалі не вживаються. Конструкції цих часів досить громіздкі і важкі, тому мовцеві простіше перефразувати речення.
Правила Future Tenses прості і легко застосовні. Найпоширенішими часом для вираження майбутнього залишаються перші два варіанти. Відрізняються вони лише тим, що в першому випадку дія не буде протікати в процесі, тобто тривало. В принципі, це та ж різниця, що і між часом Present Simple і Present Continuous, але в площині не сьогодення, а майбутнього часу.
Для створення речення англійською в майбутньому часі Future Simple нам варто лише запам’ятати два допоміжних дієслова — shall і will, до яких приєднуються інфінітиви основних дієслів. Спочатку правило свідчило, що will вживається у всіх особах, крім першого («я» і «ми»). З ними ж було сказано писати shall. Останнім часом англомовне населення призвичаїлися використовувати will для всіх осіб, тим більше що в скороченні що shall, що will виглядає як ‘ll, тобто I’ll або She’ll. Так що якщо ви пам’ятаєте тільки will, нічого страшного — ставте його. При постановці питання shall і will займають позицію на початку речення. А ось в негативному варіанті вони додають до собі частку not, яка утворює з ними наступні короткі форми: will not = will not; shall not = shall not.

В основному це майбутнє час в англійській мові застосовують у тих випадках, якщо:
 • ми хочемо висловити одноразове дію, яка здійсниться в майбутньому. На допомогу нам приходять слова — маркери (tomorrow, next week, next year, soon, some day, in two days, in a month, in a year).
 • It will be warm in two days. — Через два дні буде тепло.
 • ми хочемо висловити регулярні, повторювані дії в майбутньому.
 • I shall write to you every week. — Я буду писати тобі щотижня.
 • нам необхідно представити ряд послідовних дій.
 • We’ll call for you, take a taxi and go to the party. — Ми зайдемо за тобою, викличемо таксі і вирушимо на вечірку.
 • рішення про вчиняє дії в майбутньому було прийнято в момент розмови.
 • Oh! Our fridge is empty. I ‘ll go and buy some food. — О! У нас в холодильнику порожньо. Піду куплю чогось поїсти.
Час Future Continuous утворюється дещо складніше: допоміжне дієслово to be в часі Future Simple (shall be / will be), за яким слідує причастя I основного дієслова, тобто форма на — ing. Отже, у разі питання тільки shall / will виносяться в початок пропозиції (без be), а при постановці заперечення частинка not стоїть між shall / will і be. Візьміть цей час на озброєння, якщо ви прагнете:
 • показати, що дія буде в процесі в певний момент у майбутньому. Як момент в майбутньому може виступати обставина часу.
 • In two hours we shall be writing a composition at the exam. — Через 2:00 ми будемо писати твір на іспиті.
 • показати, що ви передбачаєте цю дію в майбутньому.
 • My husband will be worrying about me if I am late. — Мій чоловік буде за мене хвилюватися, якщо я прийду пізно.
Ці майбутні часи в англійській мові використовуються нечасто. Щоб створити Future Prefect, вам потрібні наступні маніпуляції: допоміжне дієслово have в Future Simple — shall / will have, до якого додаємо причастя II смислового дієслова, тобто або форму на — ed, або слово з третьої колонки таблиці неправильних дієслів. Це час відображає дію, яка закінчиться до певного моменту в майбутньому. Наприклад:
By the end of the year I will have spent all the money I’ve earned. — До кінця року я витрачу всі гроші, які заробив.
Future Perfect Continuous вимагає дієслово to be у формі попереднього часу, тобто shall / will have been, та ще плюс причастя I основного дієслова, тобто форма на — ing. Потрібно знати, що таке майбутнє час в англійській мові присутній, але все ж намагайтеся замінити його чимось іншим. Наприклад, перебудувавши фразу і використавши один з нижчезазначених способів.

Інші способи вираження майбутнього часу в англійській мові

Розповісти про майбутнє часу в англійській мові вам допоможе час Present Continuous, який потрібний у разі, якщо дія вже заздалегідь сплановано і обов’язково відбудеться в найближчому майбутньому.
Are you waiting for us? We are coming tonight. — Ви чекаєте нас? Ми приїдемо ввечері.
У цьому випадку мова йде про будь-чиїх особистих планах. А ось для вираження неособистих планів, а якого-небудь розкладу, програми підійде і просте даний час — Present Simple.
The train arrives at 15.54. — Цей поїзд прийде в 15.54.
Зверніть також увагу на найпопулярнішу конструкцію to be going + інфінітив, яка використовується часто-густо, особливо в повсякденній розмовній мові. Вона відображає намір говорить виконати або зробити що-небудь у майбутньому.
I am going to travel around the world. — Я збираюся в кругосвітню подорож.

Використовуючи знання, отримані з цієї статті, розмовляйте граматично правильно!

Made on
Tilda