Новини

СКЛАДАТИ ЧИ НЕ СКЛАДАТИ ЗНО З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ?

Якщо ти думаєш, що програєш, то програєш.

Якщо ти думаєш, що не зможеш, то не зможеш.

Якщо ти хочеш, але боїшся, то не досягнеш мети.

Якщо ти чекаєш на невдачу, вона прийде до тебе.

Успіх завжди з тим, хто його прагне.

Справжній двобій відбувається у твоєму розумі.

Якщо ти думаєш про перемогу, то переможеш.

Повір у себе, щоб виграти.

Коли мова йде про ЗНО, вибір однозначний і очевидний. Але чи завжди випускники впевнені в успішному його результаті? І чи завжди все залежить лише від кількості набутих знань? Зовнішнє незалежне оцінювання – неминучий етап життя кожного учня, а складання ЗНО з англійської мови уявляється як щось страшне і в той же час невідворотне. Під час тестування перевіряють найрізноманітніші риси людини — від знань до якостей пам’яті, мислення та вміння зберігати спокій, впевненість у своїх силах.

Є й деякі психологічні особливості, які слід ураховувати при вивченні матеріалу.

“Ефект краю”. Найкраще запам’ятовується інформація, вкладена на початку й наприкінці тексту. Тому під час запам’ятовування слід напружувати свої пізнавальні здібності саме при вивченні середини.

Повторювати матеріал теж слід вдумливо, оскільки якщо після “завантаження в мозок” не повторити інформацію, 20-30% її втрачається впродовж перших 10 годин. Щоб цього не сталося, слід працювати з текстом так: спочатку прочитати його, потім повторити вдруге, через 20 хвилин – утретє, а через 8-10 годин – учетверте, і ще раз – через добу.

Наявність власної стратегії та пошуку відбору інформації, свого інтелектуального стилю полегшує вивчення. Так, знаючи особливості своєї пам’яті, можна вивчати матеріал сприймаючи його побачивши, можна проговорювати його вголос, або переказувати комусь.

Спробуйте знайти щось цікаве у найнуднішому матеріалі, проведіть якусь паралель з особистим життям, власним досвідом. Адже цікаве запам’ятовується набагато легше.

Намагайтеся уявляти інформацію, яку треба засвоїти у незвичайному поєднанні. Наприклад, уявивши дату прийняття християнства на Русі у вигляді великих цифр, які світяться у воді, ви легко запам’ятаєте її.

Найбільшою проблемою в ситуації тестування стає хвилювання. Гормон, який виділяється, коли людина відчуває страх, впливає на пам’ять. Це може бути причиною того, що деякі учні на іспитах цілковито забувають вивчений матеріал. Тому і під час ЗНО важливо вміти зрозуміти себе і свої хвилювання, та навчитися керувати ними. Адже успіх випробування залежить від багатьох чинників, і не в останню чергу – від здатності вашого організму мобілізуватися в складній ситуації. Кажуть, потрібно виявляти впевненість. Спробуйте не панікувати і запевніть себе в спроможності досягнути бажаного результату.

За словами американського психолога У. Джеймса «Здається, що дія йде за почуттям, але насправді дія та почуття поєднуються: керуючи дією, що перебуває під контролем волі, ми можемо керувати почуттям, яке не перебуває під цим контролем». Тож від вас залежить ваш настрій і готовність до тестування. А ми ділимося з вами деякими порадами психологів – трюками, які допоможуть опанувати свою невпевненість чи хвилювання та налаштуватися на успішне складання ЗНО.

Налаштування на певний емоційний стан (пригадай те місце, де ти був щасливий).

Приємний спогад («Поміняй стілець» на «хороший», тобто уяви собі, що ти успішний і спокійний, готовий до іспиту і все знаєш і пам’ятаєш).

«Усмішка». (Вправа на усмішку допомагає зняти м’язову напругу. Посміхніться собі якнайширше, покажіть зуби).

«Проспівай улюблену пісню про себе». Проспівування пісні позитивно впливає на ваш емоційний стан.

«Напиши своє ім’я головою в повітрі». (Це завдання підвищує працездатність мозку).

«Точковий масаж» ( Промасажуйте вказівними пальцями обох рук (до 10 разів) точки на лобі між бровами, на скронях і за вухами).

«Дихання» (Після вправ ти можеш приступити до керування ритмом дихання. Цикл дихання складається з фаз вдиху, видиху і пауза між ними).

Фахівці з реклами добре знають силу повторення. Ми чуємо рекламу багато разів на день, бо нас хочуть переконати у чомусь. Зробіть таку рекламу для себе. Напишіть свій власний лозунг. Почніть так: «Щодо моєї участі в ЗНО, то я хотів(ла) би, щоб…». Продовжте цей рядок. Неодмінно закінчіть словами: «І я можу це зробити!» Перечитуйте це гасло кожного разу перед сном. Повірте у свої сили. Головне, треба усвідомити, що хвилювання в даній ситуації – це нормально, закономірно. Пам’ятайте, справа не в тому, що трапилося, тобто не в самій події, а в тому, як її сприймаєш.

Перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого, але рано чи пізно вона приходить до того, хто повірить у себе.

Made on
Tilda