Статті

ВИКОРИСТАННЯ ТЕМПЕРАМЕНТУ ПРИ ВИВЧЕННІ МОВ.

Чи помічали ви, що одним людям легше вивчити мову, ніж іншим? Сьогодні ми розкажемо, чому вам так здається та постараємось розвіяти цей міф. Вчити мови може кожен, головне бажання. Ми хочемо поділитись з вами секретами використання темпераменту у навчанні, напрацьованими викладачами Перших Київських курсів іноземних мов на практиці.

Темперамент – це сукупність індивідуальних якостей психіки людини, які проявляються в його поведінці та діяльності.

Темперамент визначає не те, що людина робить, а те, ЯК вона це робить. В залежності від швидкості сприйняття, зосередженості уваги, психічного стану,  студенти по різному засвоюють нову мову.

✔ Холерик. Запальна особистість, деколи буває важким у розмові, але має швидку реакцію і мислення. Любить проявляти ініціативу, енергійний та принциповий.  Головне для холерика – це знайти мотивацію.

+ мови даються цьому типу темпераменту легко. Будучи по натурі екстравертом, він хоче отримати нові знання, знайомства. Така людина відкрита до спілкування і буде намагатись говорити на мові, яку вивчає, якнайчастіше. Холерики не мають мовного бар’єру. Спілкування, швидке та легке запам’ятовування, бажання вивчити – це те, чим вони користується і те, що допомагає холерикам вивчати нові мови.

× відсутність терпіння і емоційні перешкоди.

✔ Сангвінік. Зазвичай швидко пристосовується до нових умов, продуктивний у роботі, викликає живий інтерес.  Легко вступає в контакт з новими людьми, потребує нових вражень. Часто відчуває трудності при виконанні довготривалих і монотонних операцій.

В зв’язку з цим сангвініку важко успішно виконати справу, яка потребує довгої і методичної роботи, уваги та терпіння.

+ не має трудностей у вивченні іноземних мов. Сангвініки комунікабельні і це допомагає розвинути мовні навички та легко пристосуватись до іноземної вимови. Високий темп засвоєння також допомагає справитись з поставленими задачами.

× сангвініки непостійні, часто переключають свою увагу з одного предмета на інший, відволікаються.

Флегматик. Спокійний, повільний у міміці та розмові. Може довго і наполегливо трудитись, не міняє свого роду діяльності і терпеливо справляється з усіма труднощами. Не любить нечіткої інформації, рідко виходить з себе і доводить все до кінця.

+ Навідміну від холерика і сангвініка, цей тип темпераменту добре себе проявляє у методичній роботі, яка потребує постійності, витримки і не стомлюється від цього.

× Будучи інтровертом, флегматик має низький рівень мовленнєвої продуктивності, пам’яті і через це має певні труднощі з вимовою. Флегматику потрібний час для того, щоб звикнути до співрозмовника і встановити контакт.

✔ Меланхолік. Характеризується витримкою, не швидкими рухами та мовою. Присутня сором’язливість та нерішучість.

Меланхоліки емоційно вразливі люди. Вони частіше інших відчувають тривогу, страх, переоцінюють загрозу.

+ Якщо цьому типу темпераменту дати можливість розкритись, він проявить себе як глибокий та вдумливий співбесідник, який готовий до довгого діалогу. Також до його переваг можна віднести  здібність вивчати мову індивідуально, так як в меланхоліка немає такої сильної потреби в колективі і спілкування, як в інших.

× При вивченні іноземної мови меланхоліки можуть стикнутися з тим, що його підвищена тривожність перешкоджає вербальному контакту. В результаті успішність засвоєння мови може бути нижчою в порівнянні з іншими типами темпераменту.

Як ви зрозуміли, потрібно враховувати особливості свого темпераменту, щоб взяти всі переваги при вивченні іноземної мови.

Made on
Tilda