Новини

Мова, що подарувала світу багато музичних термінів, - ІТАЛІЙСЬКА МОВА!

На завершення тижня ми вирішили ще вивчити італійську мову, яка належить до романської групи мов і є мовою великої культури Відродження. Італійська мова до другої світової війни використовувалася лише для написання листів у науковому колі праводавчого класу; італійська мова стала популярною і, зокрема, поширилася завдяки телебаченню.

Всі італійські слова з буквами J, K, W, X і Y є запозиченими з інших мов (наприклад: jeans, whisky, taxi). В італійській мові закінчення є величезною перевагою, тому що вони дозволяють миттєво змінювати семантику слова. Наприклад, “туфля” (scarpa) легко може стати кришталевим черевичком Попелюшки (scarpina) або лижним черевиком (scarpone), а “fare la scarpetta” означає збирати хлібом соус, що залишився на тарілці або макати в каву шматочок рогалика. 

Вимова італійської мови значно різниться на півдні та півночі Італії. Наприклад, в Тоскані італійці вимовляють «с» як «h». У результаті фраза «Coca-Cola con la cannuccia» (Кока-кола з соломинкою) звучить як «Hoha-Hola hon la hannuccia». Такі особливості дозволяють легко визначити з якого регіону Італії людина родом.

Італійська мова подарувала світу багато музичних термінів: фортепіано, соната, арія, примадонна, концерт, адажіо, сопрано, маестро, віртуоз і т. д.

Made on
Tilda