Новини

新年快乐! З китайським Новим роком ТИГРА!

Якщо Вам сумно прощатися зі святами, то маємо чудову новину! Ялинку можна ще не прибирати: зовсім скоро – китайський Новий рік 2022. Цього разу його дата випала на 1 лютого, тож залиште гірлянди та святкові прикраси!

Традиції та забобони Китайського Нового року
Усі вони служать одній меті: стати чим більш щасливим у новому році та досягти процвітання. Перешкоди видаляються, старі борги прощаються, і все організовується таким чином, щоб привернути удачу, як в особистому, так і в професійному житті . Люди, які дотримуються традицій, не підмітають під час китайського Нового року з побоювання, що вони відженуть свою удачу. Те ж саме стосується ножів та ножиць; адже під час святкових 15 діб новорічного фестивалю абсолютно забороняється різати чи обрізати волосся, рослини і, навіть, локшину.

Дата китайського Нового року
Дата китайського Нового року щорічно змінюється, оскільки вона базується на китайському місячному сонячному календарі. Хоча з року в рік дати й відрізняються, та свято завжди перепадає десь у січні або лютому.
Свято насправді триває 15 днів
Святкування китайського Нового року триває п'ятнадцять днів. Протягом цього часу по всій території Китаю відбуваються різноманітні урочистості та заходи, адже підприємства закриті і всі відпочивають. Останній день 15-денного святкування відомий як фестиваль ліхтарів.
Перший день є найважливішим
Дещо передбачувано, найважливішими днями китайського Нового року є Китайський Новий рік і перший день китайського Нового року. Останній традиційно є днем ​​для китайського новорічного параду в Гонконзі.
Китайський Новий рік є найбільшим святом у світі
За оцінками, шоста частина населення світу святкує китайський Новий рік, включно з більше ніж 1 млрд. китайських громадян. В останні роки святкування в Нью-Йорку, Лондоні та інших глобальних містах виходять за межі місцевих китайських кварталів і проводяться видовищно та глобально, поширюючи культуру та традиції китайського народу. Китайський Новий рік навіть конкурує з Різдвом, як найвідоміша подія в світі. За іронією долі, в той же час, Різдво все більше і більше відзначають і в Азії.

Найбільша міграція людей відбувається саме на китайський Новий рік
Китайський Новий рік є причиною найбільшої людської міграції в світі, оскільки китайські робітники подорожують додому, щоб провести час зі своїми сім'ями. Цей період відомий як Чуньюнь. Щорічно встановлюється новий рекорд, так як китайське населення постійно зростає. Так, китайський Новий рік безумовно впливає на завантаженість туристичних напрямків до Азії в цей період часу! У Китаї, де відбувається найзначніша міграція, стверджується, що потяги настільки переповнені, що пасажирам доводиться купляти квитки за декілька місяців наперед.
Китайський Новий рік викликає найбільшу кількість текстових повідомлень
Світовий рекорд для більшості текстових повідомлень, що відправляються за день, порушується щороку під час китайського Нового року. Поточний рекорд склав 19 мільярдів повідомлень за 1 день. Навіть практика надання червоних конвертів (hong bao) з грошима всередині була оцифрована. Люди можуть надсилати невеликі подарунки друзям, родичам та співробітникам в цифровому режимі за допомогою програм обміну повідомленнями Китаю.
Китайський календар є попереду григоріанського
Згідно з китайським календарем, китайський Новий рік у 2022 році починається з 4719 року. Майбутнє, здається, вже прийшло. Тому що вперше календар було започатковано через примхи імператорів, коли вони вирішили, що нова ера розпочалася.
Китайський Новий рік не лише в Китаї
Китайський Новий рік відзначається не тільки в Китаї. У В'єтнамі Місячний Новий рік називається Тет. Сінгапур і деякі інші азіатські країни також відзначають східно-азіатський місячний Новий рік, хоча 1 січня та західний Новий рік також є популярним серед населення цих країн. Звичайно ж, китайський Новий рік відзначається по всьому світу, де мешкають вихідці з Китаю.
Китай іде з великим феєрверком
Напередодні китайського Нового року, по всій країні розпочинаються вистави з використанням феєрверків.  Дисплеї можна побачити в кожному місті на центральних площах. Менші екрани з'являються у дворах і садах. Широко використовуються й петарди, які кидаються на вулицях міст, хоча це є протизаконним. Гучні феєрверки та хаос китайських вулиць покликані, щоб відлякати Ньян, міфологічного звіра, який, за легендами, колись приїжджав, щоб з'їсти селян.

Щасливого Нового Року! 全体大家新年快乐!

Made on
Tilda