Новини

Перший випуск "Poznaj Polskę" - випускний проект студентів польської мови рівня А2

Ця велика європейська країна таїть у своїй історії величезну кількість невідомих для нас фактів.

Ми впевнені, що не тільки мовою сусіда потрібно володіти досконало, але й історичні моменти її становлення як держави необхідно знати і робити висновок для себе. Тому вчимо наших студентів робити наступні підбірки цікавих фактів з різноманітними подробицями життя сусідньої країни, мову якої вони вивчають. Отже, Республіка Польща та польська мова у виконанні студентів рівня А2 Перших Київських Курсів до вашої уваги!

Можливо цих фактів ви не зрозуміли, хоча польську мову можна відгадати частково чисто інтуїтивно. Тому пропонуємо ознайомитися із наступною інформацією.


🔴 Одна з найбільших за розмірами серед країн Європи лідирує також за кількістю Нобелівських лауреатів. Думаємо більшість з вас чули такі імена, як Лех Валенса, Ісаак Башевіс Зінгер, Чеслав Мілош, Ісидор Рабі, Тадеуш Райхштайн, Владислав Реймонт, Юзеф Ротблат, Генрик Синкевич, Марія Склодовська-Кюрі, Ольга Токарчук та ін.
⚪ Першою Європейською Конституцією стала саме та, що була прийнята у Польщі. Ще відома за назвою - Конституція 3 травня.
🔴 Річ Посполита була однією з перших федеративних держав на території сучасної Європи. Ця держава ще у 16-му столітті провадила політику релігійної та етнічної терпимості щодо народів і віросповідань. Саме до її територій перебиралися євреї, які втікали від переслідувань з країн Західної Європи. І саме ця держава, у результаті дії цієї політики, стала центром проживання найбільшої спільноти євреїв у Європі.
⚪ В Польщі є пустеля Блендовська з міражами. Ці землі Малопольського воєводства називають Польською Сахарою. Тут знімали кінофільм “Фараон”, був військовий полігон, а ще не так давно спостерігалися мандруючі піски і міражі.
🔴 Всесвітньо відомий композитор-романтик родом неподалік з Варшави. Хто це? Фредерік Франсуа Шопен власною персоною. Творчість цього митця через майже сто років після його смерті лишалась настільки живою та актуальною, що під час фашистської окупації Польщі німці під страхом смерті забороняли виконання його творів.
⚪ Після розділу Речі Посполитої серед держав-завойовниць вона зникла з європейських мап на цілих 123 роки. Та не зникла назавжди, змогла повернутися, хоча і не в попередніх географічних розмірах.
🔴 У місті Чикаго (США), живе поляків більше, ніж у столиці Польщі – Варшаві. А у Варшаві є вулиця, яка названа на честь Вінні Пуха.
⚪ Польща - це країна, відома своїми супами, відсутністю атомних електростанцій та безхатніх тварин на її вулицях. Символом Польщі є не тільки більшості відомий орел, а й лелека.
“Сześć”, що польською означає, як “привіт” так і “до побачення”.
До наступних польських ефірів... )
Made on
Tilda