Новини

HAPPY THANKSGIVING DAY!

22 листопада 2018 року студенти та викладачі Перших Київських курсів приєдналися до святкування Дня Подяки. Американці в усьому світі відзначають цей день в четвертий четвер листопада, один з найулюбленіших сімейних свят у США. У четвер вечором усі члени сім’ї збираються в колі за столом, який прикрашає індичка, і дякують Богу за даровані їм блага. У Нью-Йорку організовується грандіозний парад надувних іграшок. Ну а в нас на курсах проходить щомісячна тематична вечірка!

 

  

США – це багатонаціональна країна, яка ввібрала в себе культури величезної кількості народів. Тому деякі американські свята сходять до традицій різноманітних народностей, проте всі вони просякнуті сучасним американським духом. У американців слово «свято» немислимо без «святкування» в повному сенсі цього слова.

Нас же надихало не тільки проведення святкування, а й вивчення історичних та культурних цікавинок американського народу, як одного з представників англомовних країн світу.

Отже, пропонуємо вашій увазі 10 цікавих фактів про День Подяки:

Національне свято День подяки з’явилося завдяки авторці пісні «Mary Had a Little Lamb».

Дату святкування Дня подяки одного разу спробували змінити, щоби підтримати економіку.

Додаткові факти: – 91% американців їдять індичку на День подяки, – близько 280 млн. індичок продаються щороку до Дня подяки, це близько 7 млрд. фунтів індички і близько $3 млрд. обігу, – близько 20% журавлини, яка споживається у США впродовж року, споживається на День подяки.

 Відомо тільки, що на перший День Подяки подавали оленину, різні види птиці, тверду кукурудзу, тріску, окуня й інші види риби.

День Подяки колись, зазвичай, святкувався європейцями та американцями впродовж року. Приблизно у той час, коли пілігрими прибули до Америки 1620 року, в Англії та багатьох частинах Європи існувала традиція – періодично влаштовувати Дні подяки Богу.

Перші згадки про термін «пілігрим» стосувались деяких пасажирів корабля “May flower” і ще однієї групи, яка прибула пізніше, та з’явились у публікації Вільяма Бредфорда «Of Plymouth Plantation».

Тільки половина людей на кораблі “May flower” були пілігримами.

Інші, яких називали «чужинцями», були просто людьми, які приєдналися до подорожі у новий світ.

 Чому індичок називають індичками?

У 16 сторіччі, коли індички з Північної Америки були вперше продемонстровані європейцям, була ще одна відома птаха, яку у великих обсягах імпортували до Європи та Англії, вона називалась гвінейська птиця (guineafowl). Її імпортували з Мадагаскару через Османську імперію. Купців, які займались цим, називали «турецькими купцями» (turkey merchants). Гвінейська птиця через це часто називалась турецькою (turkeyflow), як і інші товари, які імпортувалися Османською імперією, такі, як «турецька кукурудза (turkeycorn)», «турецька пшениця (turkeywheat)» і так далі. Вважалось, що Північно-Американські індички були різновидом гвінейської птиці, яка імпортувалась Османською імперією, тому англійською її теж почали називати «турецька птиця (turkeyflow)», назву згодом скоротили до індички (turkey).

Фраза «полювання на індичку» походить з 19 сторіччя, коли зранку, в день святкування, індичок прив’язували ззаду до колоди так, щоб видно було тільки їхні голови, і влаштовували стрілецькі змагання, намагаючись відстрелити індичці голову.

Усе, що відомо про «перший» День подяки, походить з двох коротких уривків:

Перший такий уривок був у листі Едварда Вінслоу до його друга. У листі, написаному у грудні 1621 року, описувався фестиваль врожаю. Другий – походив з публікації «On Plymouth Plantation», написаної Вільямом Бредфордом через 20 років після події.

Щасливого Дня Подяки, усім!!!

Made on
Tilda